Nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” pie tirdzniecības centra “Origo” mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts”

22.06.2024

“Baltā nakts” ir starptautisks mūsdienu kultūras forums, kas notiek lielākajās Eiropas un pasaules pilsētās, kad savas durvis ver gan muzeji, gan mākslas galerijas, uz ielām tiek rādīts kino, veidotas performances, teātra izrādes, dejas priekšnesumi un citas radošas aktivitātes. Sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un biedrību “I Did It”, šogad, 10. septembrī pie tirdzniecības centra “Origo” notika nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” jeb smilšu rakstītājs.

Nīderlandes mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” aicināja ikkatru būt par liecinieku savdabīgai mākslas performancei, vērojot kā mehāniska ierīce no smiltīm veido burtus, teikumus un visbeidzot tekstu ar vēstījumu. “Origo” laukums “Baltajā naktī” kļuva par “atvērtu lapu”, kurā tapa izlasāmas poētiskas teksta rindas. Turklāt darba tapšanas process bija aizraujošs, vērojot kā savdabīgā mehāniskā ierīce dodas savā gaitā, rakstot vien to, ko pati zina.

Instalācijas autors Gijs van Bons ir starptautiski plaši pazīstams kinētisko mākslas objektu autors, absolvējis Einhovenas dizaina akadēmiju, izstādēs un mākslas forumos piedalās kopš 2001. gada.

 

Baltā nakts, Origo
T/C “Origo” apmeklētāji vēro nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona instalāciju “Skryf” darbībā.
Foto: LETA, “Baltā nakts”, Origo

Baltā nakts, origo Baltā nakts, Origo Baltā nakts, Origo Baltā nakts, Origo
Nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” jeb smilšu rakstītājs pie tirdzniecības centra “Origo”.
Foto: Skryf

Baltā nakts, Origo
Nīderlandiešu mākslinieka Gija van Bona mehāniskā instalācija “Skryf” naktī izskatījās vēl iespaidīgāka.
Foto: Ziņu portāls DELFI