Linstow Center Management Rīgas centrā satiksmes dalībnieku ērtībām pārbūvēs krustojumu

22.06.2024

Tirdzniecības centra Origo paplašināšanas un biznesa centra Origo One projekta realizācijas gaitā nekustamo īpašumu attīstītājs Linstow Center Management (LCM) šā gada decembrī uzsāks pārbūves darbus Elizabetes un Satekles ielu krustojumā, dāvājot papildu ērtības satiksmes dalībniekiem galvaspilsētas centrā.

“Arvien populārāka nekustamo īpašumu projektos ir dažādu funkciju apvienošana vienas ēkas ietvaros. LCM šo daudzfunkcionalitātes konceptu jau šobrīd īsteno t/c Origo paplašināšanas projektā, kas paredz veikalu un pakalpojumu piedāvājumam pievienot 11 500 m2 biroju platības jaunajā A klases biznesa centrā Origo One. Vērtējot projekta ietekmi uz apkārtējo vidi un izanalizējot esošo situāciju,  konstatējām, ka Rīgas centra vienā no aktīvākajiem krustojumiem starp Elizabetes un Satekles ielām pārvietošanās līdz šim nav bijusi pietiekami ērta un ir pat bīstama satiksmes dalībniekiem, tostarp gājējiem un velosipēdistiem. Tas patlaban ir neregulējams krustojums, kurš ne tikai nav lietojams gājējiem, bet ir bīstams arī autotransporta lietotājiem. Domājot par sabiedrības interesēm, drošību un biznesa kvartāla attīstīšanu, LCM nolēma par saviem līdzekļiem veikt Elizabetes un Satekles ielu savienojuma pārbūvi, dāvinot pilsētai krustojumu jaunā veidolā. Ir vērts atzīmēt arī to, ka šī krustojuma pārbūve tika ieteikta kā nepieciešama aktivitāte arī vērienīgā Rail Baltica projekta ietvaros, īstenojot Rīgas multimodālā sabiedriskā transporta mezgla izbūvi,” informē LCM projektu direktors Andis Kublačovs.

Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūves rezultātā satiksmes dalībnieku pārvietošanos atvieglos vairāki uzlabojumi: krustojums būs regulējams – satiksmi organizēs luksofori; tiks izveidotas līdz šim neeksistējošas gājēju pārejas; esošā Elizabetes ielas veloceliņa josla tiks pagarināta pāri Satekles ielai, radot iespēju droši šķērsot ielu un nokļūt gan Stacijas laukumā, gan biznesa centra Origo One plašajā pazemes velostāvvietā. Krustojuma pārbūves ietvaros atbilstoši tiks mainītas arī apakšzemes inženiertehniskās komunikācijas un trolejbusu kontakttīkls.

LCM mērķis, veicot krustojuma pārbūvi, ir uzlabot transporta plūsmas drošību un palielināt komforta līmeni visiem satiksmes dalībniekiem (it īpaši gājējiem un velosipēdistiem) vienā no Rīgas noslogotākajiem ielu savienojumiem. Tādējādi tiks stimulēta arī Elizabetes ielas izmantošana gājēju kustībai, samazinot slodzi uz  esošajām gājēju pārejām starp Merķeļa ielu un Stacijas laukumu. Savukārt autotransporta lietotāji iegūst daudz saprotamāku un drošāku krustojuma risinājumu, jo īpaši attiecībā uz Satekles ielas šķērsošanu no Elizabetes ielas puses vai kreisā pagrieziena veikšanu uz Elizabetes ielu, braucot no Dzirnavu ielas puses. Pārbūves darbi Elizabetes un Satekles ielu krustojumā tiks uzsākti jau šā gada decembrī. Kopējās darbu izmaksas tiks pilnībā segtas no LCM finanšu līdzekļiem.

Jau ziņots, ka t/c Origo paplašināšanai Linstow Center Management uzsācis jaunas ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b, Rīgā. LCM jauno ēku būvē atbilstoši BREEAM standartiem, lai tā būtu ilgtspējīga, energoefektīva, apkārtējai videi un darbiniekiem draudzīga. Ēkas pirmajos trīs stāvos būs tirdzniecības centrs, savukārt 4. līdz 6. stāvā 11500m2 platībā top  moderns biznesa centrs Origo One, kurā atradīsies funkcionāli un transformējami A klases biroji.

SIA Linstow Center Management (LCM) ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem un apsaimniekotājiem Baltijā, kas šajā tirgū darbojas kopš 1996. gada. LCM apsaimnieko un attīsta Latvijas tirdzniecības centrus Alfa, Origo un Mols, kā arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā – Ülemiste. Rīgas pilsētas centrā LCM attīsta mūsdienīgu, dabas un sociālajai videi draudzīgu pilsētas kvartālu, kur 2020. gadā plāno atvērt paplašināto tirdzniecības centra Origo ēku un modernu biznesa centru Origo One. 2019. gadā t/c Origo un biznesa centrs Origo One projektēšanas stadijā ir ieguvuši starptautiski atzītās ilgtspējīguma novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātus. Plašāka informācija: www.linstow.lv