Balets tirdzniecības centrā Origo

22.06.2024

Turpinot gadskārtējo tradīciju priecēt ikvienu interesentu, 17.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšana notiks t/c „Origo” dzelzceļa stacijā piektdien, 27.aprīlī pl.17:00. Šogad atklāšana izcelsies ar krāsainu programmu caur dažādu tautu dejām no klasiskā baleta līdz pat čigānu temperamenta izpausmēm dejā.

Turpinot gadskārtējo tradīciju priecēt ikvienu interesentu, 17.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšana notiks t/c „Origo” dzelzceļa stacijā piektdien, 27.aprīlī pl.17:00. Šogad atklāšana izcelsies ar krāsainu programmu caur dažādu tautu dejām no klasiskā baleta līdz pat čigānu temperamenta izpausmēm dejā.

Festivāla atklāšanas koncertā ar īpaši veidotu horeogrāfiju dažādu tautu dejām uzstāsies pazīstamais tautas deju ansamblis „Liesma”, izpildot tādas dejas kā sirtaki un čardašs. Savukārt, ar kontrastējošiem klasiskā baleta priekšnesumiem pārsteigs Latvijas Nacionālā baleta dejotāji. Atklājot dejas burvību, uzstāsies arī tautas deju ansamblis „Uguntiņa”, kas ir viens no senākajiem, tradīcijām bagātākajiem bērnu deju kolektīviem valstī.

Atklāšanas koncerta košākā intriga būs čigānu ansamblis „Ame Roma”, kuri pārsteigs ar čigānu mūziku un dejām. Kolektīva neatkārtojamais stils, spilgtie tautas tērpi un ugunīgais temperaments iekaro skatītāju sirdis. „Ame Roma” (Mēs čigāni) tika izveidota 1976.gadā. Kolektīvs bija ieguvis popularitāti PSRS, bet vēlāk apbraukājis daudzas Eiropas valstis. Šodien „Ame Roma” sastāvā uzstājas vairāku paaudžu mākslinieki. Grupu vada leģendārais maestro Arturs Kopiļenko, kurš uz skatuves ir jau kopā 1957.gada.

„Priecājos, ka savā krāšņumā un daudzveidībā jau septiņpadsmito gadu Latvijā notiks Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Tāpat esmu pateicīga t/c „Origo” vadītājam Aleksandram Ņemirovskim par brīnišķīgo sadarbību un iespēju jau kopš 1999.gada atklāt festivālu tieši t/c „Origo” dzelzceļa stacijā. Aicinu visus dejas mīļotājus nepalaist garām šo neatkārtojamo notikumu!” stāsta festivāla direktore Lita Beiris.

Kā jau iepriekš ziņots, 17.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls notiks Rīgā un Preiļos no 27.aprīļa līdz 28.maijam. Šogad mākslas cienītājus tas priecēs ar pasaules baleta zvaigžņu parādi Galā koncertā, Spānijas un ASV baleta dejas izrādēm, mākslas izstādēm, kino filmām par vācu dejas leģendu Pīnu Baušu un dejas šovu ar ekskavatoru. Pirmo reizi Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pieteica sevi 1996.gadā.

Biļetes uz festivāla izrādēm vēl var paspēt iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās. Sīkāku informāciju un detalizētu festivāla programmu var uzzināt festivāla mājas lapā www.ballet-festival.lv, kā arī sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

17.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pateicas saviem uzticamākajiem atbalstītājiem – Rīgas Domei, LR Kultūras ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latvijas Mobilajam Telefonam, ASV vēstniecībai, Spānijas vēstniecībai, Gētes institūtam Rīgā, Francijas Institūtam Latvijā, Rīgas Brīvostas pārvaldei, t/c „Origo”, Latvijas Dzelzceļa Infrastruktūrai, Latvijas Nacionālajai operai.